• Decrease font size
  • Default font size
  • Increase font size
  • default color
  • color1 color
  • color2 color
  • color3 color
3. Phaselis Festivali
     1-7 Eylül 2005
Bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve 1 - 7 Eylül 2005 tarihleri arasında yapılacak olan Phaselis Sanat Etkinlikleri'nde seyirciler müziğe doyacak...

KETAV (Kemer Yöresi Tanıtma Vakfı), KETOB (Kemer Turistik Otelciler Birliği) ve Martı Otelleri öncülüğünde gerçekleşecek Phaselis Sanat Etkinlikleri'nde izleyiciler klasik müzikten geleneksele, gelenekselden etnik - elektroniğe, müziğin farklı alanlarından örnekler dinleyecek.

Phaselis Sanat Etkinlikleri 1 Eylül'de başlayacak… Festival'in açılışını, Şef Rengim Gökmen yönetimindeki 9 Eylül Üniversitesi Senfoni Orkestrası yapacak. Orkestraya solistler Aydın Uştuk, Ayhan Uştuk ve Burcu Kılıç'a eşlik edecek… Programda sevilen opera ve müzikallerden eserler yer alacak.

3 Eylül'de Çağdaş Mevlana Aşıkları Topluluğu'nun "Sema Gösterisi" gerçekleşecek… İstanbul Galata Mevlevihanesi'nde her ay yaptıkları gösterilerle büyük ilgi gören topluluk, turistlerin sadece İstanbul ve Konya'da görebilecekleri bu özel töreni Phaselis'de seyircilere sunacak. İlk 20 dakikası Tasavvuf Müziği'nden örnekleri kapsayan programda, kadın ve erkek Mevleviler renkli kostümleriyle sema yapacak.

5 Eylül'de Moskova'dan gelen Hermitage Solistleri Topluluğu The Washington Post gazetesinin birinci sınıf bir müzisyen olarak nitelendirdiği ve "Türkiye bu sanatçıya Milli bir servet olarak sahip çıkmalı" dediği arp sanatçısı Şirin Pancaroğlu'na eşlik edecek. Pancaroğlu, geçtiğimiz Haziran ayında üçüncü albümü "Barokarp"ı çıkarmış ve albümü dinleyicilerden büyük ilgi görmüştü. Konserde Handel, Debussy ve Mozart'ın eserleri seslendirilecek.

Phaselis Sanat Etkinlikleri'nin 7 Eylül'deki kapanış konserini ise Mercan Dede gerçekleştirecek. Mercan Dede dünyada ve Türkiye'de büyük bir ilgiyle karşılanan projesini bu kez genişletilmiş kadrosu ve yeniliklerle tarihi tiyatronun büyüleyici atmosferinde sunacak.

Phaselis Sanat Etkinlikleri kapsamındaki konserlere, ana sponsor olarak Martı Hotels & Marinas; gösteri sponsoru olarak ise Corinthia Club Hotel Tekirova, Joy Group, Club Phaselis, Kemer Resort, Club Salima ve Renaissance Antalya Beach Resort & SPA, katılıyor. Etkinliğin basın sponsoru Hürriyet ve ETV. Etkinlikte ayrıca, Limra Limak International Hotels & Resorts, WOW Resort Hotels, Champion Tatil Köyü, Atlas Jet, Ak-ka Hotels Alinda Beach, Turtess, Most Travel, İstmar Turizm, ETS, Ecolab, Akay Travel, sponsor oluyor. Türkiye'de yaz aylarında yapılan sayılı müzik etkinlikleri arasında yer alan; bölgede turizmine önemli katkılar sağlayan etkinliğin, çok sayıda yerli ve yabancı turist tarafından izlenmesi bekleniyor…
  Festival Programı
1 Eylül 2005 Dokuz Eylül Senfoni Orkestrası  Detaylar için tıklayınız!
Şef: Rengim Gökmen
Solistler: Aydın Uştuk Detaylar için tıklayınız! Burcu Kılıç  Detaylar için tıklayınız! Ayhan Uştuk
3 Eylül 2005 Çağdaş Mevlâna Aşıkları Topluluğu  Detaylar için tıklayınız!
5 Eylül 2005 Hermitage Solistler Topluluğu  Detaylar için tıklayınız! & Şirin Pancaroğlu  Detaylar için tıklayınız!
Şef: Alexey Utkin  Detaylar için tıklayınız!
7 Eylül 2004 Mercan Dede  Detaylar için tıklayınız!
  Fotoğraflar

Çağdaş Mevlâna Aşıkları Topluluğu

Çağdaş Mevlâna Aşıkları Topluluğu

Çağdaş Mevlâna Aşıkları Topluluğu

Çağdaş Mevlâna Aşıkları Topluluğu

Çağdaş Mevlâna Aşıkları Topluluğu

Hermitage Solistler Topluluğu

Hermitage Solistler Topluluğu

Hermitage Solistler Topluluğu & Şirin Pancaroğlu

Hermitage Solistler Topluluğu & Şirin Pancaroğlu

Şirin Pancaroğlu

Aydın Uştuk & Burcu Kılıç & Ayhan Uştuk

Aydın Uştuk & Burcu Kılıç & Ayhan Uştuk & Dokuz Eylül Senfoni Orkestrası

Aydın Uştuk & Burcu Kılıç & Ayhan Uştuk & Dokuz Eylül Senfoni Orkestrası

Dokuz Eylül Senfoni Orkestrası

Dokuz Eylül Senfoni Orkestrası

Mercan Dede

Mercan Dede

Mercan Dede

Mercan Dede

Mercan Dede